استراتژی های یک فریلنسر موفق: با رعایت این نکات بیشترین درآمد را داشته باشید!

دفتر محل کار من یک پنجره بسیار بزرگ با ویوی کوه های شمال تهران دارد. همیشه منظره این کوه ها را از پشت میزم می بینم و افسوس می خورم که نمی توانم محل کارم را ترک کنم و خودم را به کوه برسانم. اما اگر فریلنسر یا آزادکار باشم، می توانم برای ساعت های روزم هر طور که بخواهم برنامه ریزی کنم. مثلاً صبح سری به کوه بزنم و عصر کار کنم. هیجان انگیز است، نه؟

استراتژی های یک فریلنسر موفق

شاید فریلنسری ساده به نظر برسد، اما باید بدانید که این سبک از کار هم دردسرهای خاص خود را دارد. قبل از این که استعفا بدهید و برای خودتان کار کنید، لازم است استراتژی خود را تدوین کنید و آگاهانه، اصولی و حساب شده پیش بروید. فریلنسری هم درست مانند کارمندی معایب و مزایایی دارد.

به صورت روزانه برنامه ریزی کنید

استراتژی های یک فریلنسر موفق

هرچقدر حجم کار شما بیشتر باشد، لزوم برنامه ریزی روزانه و دوره را بیشتر حس می کنید. برای همه ساعت های روز برنامه داشته باشید و به برنامه خود وفادار باشید.

برای کسب و کار خود استراتژی تدوین کنید

همه جزئیات، محاطرات، چالش ها، اهداف و برنامه های خود را روی کاغذ بیاورید. باید بدانید در شرایط بحرانی چه واکنشی نشان بدهید. بدون برنامه هرگز به موفقیت دست پیدا نمی کنید.

از شبکه های اجتماعی غافل نشوید

حضور در شبکه های اجتماعی شبکه ارتباطات شما را گسترده تر می کند و فرصت های جدیدی را پیش پای شما قرار می دهد. سری به اینستاگرام بزنید!

برای روز مبادا پس انداز کنید

هیچ کس شیوع کرونا را پیش بینی نمی کرد! پس بهتر است در روزهایی که کسب و کار شما پررونق است، به فکر چنین روزهایی باشید و پس انداز و سرمایه گذاری کنید.

یک فریلنسر خلاق باشید

هرچقدر هم در رشته خود حرفه ای باشید و باکیفیت کار کنید، برای جذب مشتریان جدید لازم است خلاقیت به خرج بدهید. فراموش نکنید که مشتریان شما بسیار باهوش هستند.

رقبای خود را بشناسید

رقابت زمانی معنی پیدا می کند که شما بدانید با چه کسانی رقابت می کنید. رقبای خود را بشناسید و از نقاط ضعف آنها در جهت پیشرفت خود استفاده کنید.

مشتریان خود را وفادار کنید

هر مشتری ناراضی می تواند 17 مشتری دیگر را هم ناراضی کند. علاوه بر ارائه خدمات خوب، با روش های مانند جایزه دادن مشتریان فعلی خود را وفادار کنید تا شما را به دیگران هم توصیه کنند.

حالا شما یک راهنمای کامل برای تبدیل شدن به یک فریلنسر دارید. پس همین امروز شروع کنید!تایپ ده انگشتی را با تایپون بیاموزید!

ارتباطات اجتماعی را حفظ کنید

یکی از معایب فریلنسری محدود شدن روابط اجتماعی است که شما را در معرض خطر افسردگی قرار می دهد. دیدار دوستان و حضور در اجتماعات کاری و غیرکاری را فراموش نکنید.

آموزش ببینید و به روز باشید

به خاطر داشته باشید که علم با سرعت شگفت انگیری پیشرفت می کند. برای این که از غافله عقب نمانید، باید دانش و مهارت های خود را به صورت مستمر به روز کنید.

برای خودتان یک برند بسازید

فرقی نمی کند کسب و کار شما چه باشد، برای تاثیر هر چه بیشتر بر ذهن مشتری لازم است یک برند داشته باشید. به خصوص اگر می خواهید در شبکه های اجتماعی حضور پیدا کنید.

تایپ ده انگشتی یاد بگیرید!

اگر بگوییم همه مشاغل فریلنسری به آموزش تایپ ده انگشتی نیاز دارند، اغراق نکرده ایم. چه تایپیست باشید، چه برنامه نویس و چه تولیدکننده محتوا، لازم است تایپ ده انگشتی را بلد باشید.

یک یادآوری مهم

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. آن را با آسان‌ترین و بهترین روش بیاموزید. امتحانش بی‌ضرر است!

همین الان یادگیری تایپ ده‌انگشتی را شروع کنید!

برای شروعِ رایگانِ تمرینِ تایپ ده‌انگشتی، در کامپیوتر یا لپتاپ خود سایت تایپون (typoon.ir) را باز کنید و درس اول را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *