انتقال چت های واتس اپ به تلگرام: چگونه از سابقه چت های واتس اپ حفاظت کنیم؟

اگر تصمیم گرفتید که از پیام‌رسان واتساپ به پیام‌رسان دیگری کوچ کنید؛ یکی از موانع اصلی، از دست دادن سابقه چت شما است. خوش‌بختانه، تلگرام به شما امکان می‌دهد چت‌های فردی و گروهی واتساپ خود را به راحتی منتقل کنید. در این مطلب می‌خواهیم به طور کامل نحوه انتقال چت های واتس اپ به تلگرام را آموزش دهیم. با تایپون همراه باشید.

نحوه انتقال چت های وات ساپ یک فرد به تلگرام

شما نمی‌خواهید همه متن‌ها، آهنگ‌ها، عکس‌ها، فیلم‌ها و فایل‌های سرگرم‌کننده‌ای که با دوستان خود و سایر مخاطبین به اشتراک گذاشته‌اید را از دست بدهید و بدون انتقال آن‌ها، واتساپ را ترک کنید. انتقال چت‌های فردی از واتساپ به تلگرام آسان است، اما فقط چت‌های یک فرد از پروفایل وات ساپ به پروفایل تلگرام همان فرد را شامل می‌شود. پس، تنها در صورتی می‌توانید این کار را بکنید که آن فرد در تلگرام حضور داشته باشد.

انتقال چت های واتس اپ به تلگرام در آيفون

چت های واتس اپ

در واتساپ آیفون، چتی که باید به تلگرام منتقل شود را باز کنید و بعد روی عکس پروفایل فرد بزنید تا بخش Contact Info باز شود. بعد، صفحه را به پایین اسکرول کنید و سراغ گزینه Export Chat بروید. در پاپ‌آپ ظاهر شده روی Attach Media بزنید تا همه مدیاها برای چت ظاهر شوند. توجه کنید اگر این گزینه را انتخاب کنید؛ زمان زیادی طول می‌کشد تا چت‌ها منتقل شوند. اگر می‌خواهید فقط متن‌ها منتقل شوند؛ گزینه Without Media را انتخاب کنید.

با این کار، چت‌های شما آماده انتقال یا اکسپورت شده و صفحه اشتراک‌گذاری باز خواهد شد. از اینجا، Telegram را انتخاب کنید و در فهرست باز شده مخاطبین، سراغ مخاطب مربوطه بروید تا چت‌ها به تلگرام او منتقل شوند.

از آن‌جایی که تلگرام برای سیستم‌عامل iPadOS نیز در دسترس است؛ می‌توانید حساب‌های کاربری خود را همگام‌سازی کرده و از این چت‌ها در آیپد هم لذت ببرید.

انتقال چت‌های واتساپ به تلگرام در اندروید

چت های واتساپ

برنامه واتساپ در اندروید را باز کرده و بعد سراغ چتی بروید که باید به تلگرام منتقل شود.

روی آیکون سه نقطه در گوشه بالا سمت راست صفحه چت ضربه بزنید و از منوی پاپ‌آپ باز شده، گزینه More > Export Chat را انتخاب کنید. در مرحله بعدی، از منوی اشتراک‌گذاری گزینه Telegram را بزنید.

برای شروع انتقال چت‌ها، باید مخاطب خود در پیام‌رسان تلگرام را انتخاب کنید. واتساپ به طور خودکار همه عکس‌ها، اسناد، ویدئوها و فایل‌های صوتی را از روی گوشی شما به تلگرام منتقل می‌کند. توجه کنید که فقط محتواهای ذخیره شده روی گوشی شما منتقل می‌شوند و مدیاهایی که پاک شدند؛ قابل انتقال نیستند.

انتقال چت های واتساپ یک گروه به تلگرام

تلگرام به شما اجازه می‌دهد تا ۲۰۰ هزار کاربر را به یک گروه اضافه کنید؛ مجوزهای پیشرفته‌ای در اختیار مدیران گروه‌ها قرار می‌دهد و ویژگی‌های مدیریت گروه بهتری ارائه خواهد داد. اینها تنها برخی دلایل انتقال گروه‌ها از واتساپ به تلگرام است.

هنگام انتقال چت‌های گروهی از واتساپ به تلگرام باید به چند نکته توجه کرد:

اگر یک گروه تلگرام ایجاد کنید و همه چت‌های گروهی را از واتساپ به آن منتقل کنید؛ مالک گروه می‌شوید ولی بعدا می‌توانید فرد دیگری را مدیر یا مالک گروه کنید.

اعضای گروه واتساپ که در تلگرام نیستند؛ به طور خودکار به عضویت تلگرام در نخواهند آمد.

می‌توانید با لینک دعوت‌نامه (invite link) یا ارسال متن، دوستان خود را به تلگرام دعوت کنید. دوستان شما می‌توانند با شماره تلفن یا نام کاربری خود به عضویت گروه تلگرامی دربیایند.

مالکان و مدیران گروه‌های تلگرامی می‌توانند تصمیم‌گیری کنند که آیا اعضای جدید گروه می‌توانند پیام‌های قدیمی را ببینند یا خیر!

پس از انتقال چت‌های گروهی خود به تلگرام، باید نقش مدیر را تعیین کرده و مجوزهای مناسب را به آن‌ها و سایر کاربران بدهید.

شما می‌توانید از بات‌های تلگرامی برای افزودن سرگرمی‌ها یا برخی قابلیت‌ها به گروه استفاده کنید و اگر می‌خواهید از هرج و مرج‌های چت‌های گروهی در واتساپ جلوگیری کنید؛ کانال‌های مفید تلگرامی را کاوش کرده و برخی نکات مدیریتی را از آن‌ها بیاموزید.

انتقال چت‌های گروهی واتس اپ در آيفون

انتقال چت ها از واتس اپ به تلگرام

در آیفون، یک چت گروهی واتساپ را باز کرده و روی contact ضربه بزنید تا Contact Info باز شود.

صفحه را اسکرول به پایین کرده و گزینه Export Chat را انتخاب کنید. بعد انتخاب کنید می‌خواهید Attach Media را بزنید یا Without Media.

واتساپ چت‌های شما را منتقل خواهد کرد ولی از منوی اشتراک‌گذاری باید رسانه Telegram را انتخاب کنید. فهرستی از مخاطبین تلگرام برای شما باز می‌شود تا گروهی که ساختید را انتخاب کنید یا گزینه Import to a New Group را بزنید. پس از آن، گزینه Create and Import را بزنید تا انتقال چت‌های گروهی آغاز شود.

از نسخه وب واتس اپ و تلگرام استفاده می‌کنی؟

بهش فکر کردی که با یاد گرفتن تایپ ده انگشتی چقدر سریع‌تر می‌تونی تایپ کنی؟

انتقال چت های گروهی واتس اپ در اندروید

چت ها در واتس اپ

چت های واتس اپ گروهی که باید به تلگرام منتقل شود را باز کنید. روی دکمه سه نقطه در بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.

از منوی ظاهر شده More > Export chat را انتخاب کنید. باز انتخاب کنید همه محتواها و مدیاها را می‌خواهید منتقل کنید (گزینه Attach Media) یا فقط متن‌ها منتقل شوند (گزینه Without Media).

وقتی واتساپ برای اکسپورت چت‌ها آماده می‌شود؛ صفحه اشتراک‌گذاری باز خواهد شد و شما باید Telegram را انتخاب کنید. پس از آن، فهرست مخاطبین شما در تلگرام باز می‌شود. شما گروهی که درست کردید را انتخاب کرده و عملیات انتقال را شروع کنید.

اگر گروهی ایجاد نکردید؛ می‌توانید از گزینه Import to a New Group و بعد گزینه Create and Import در بالای فهرست مخاطبین برای ایجاد یک گروه جدید استفاده کنید.

ترفند: غیرفعال‌سازی اعلان مخاطبین هنگام انتقال چت‌ها

تلگرام هم مانند واتساپ شما را برای ثبت‌نام ملزم به وارد کردن شماره تلفن همراه می‌کند. برای اکسپورت ساده چت‌ها نیز نیاز دارید محتوای مخاطبین خود را با تلگرام همگام‌سازی کنید.

بنابراین، همچنان که تعدادی از مخاطبین شما به تلگرام ملحق می‌شوند؛ اعلان‌های پشت سرهمی از جنس contact has joined دریافت خواهید کرد.

پس از انتقال چت‌های گروهی از واتساپ به تلگرام، می‌توانید اعلان‌های پیوستن به مخاطبین در تلگرام را غیرفعال کنید. حتی می‌توانید هنگام وارد کردن چت‌های واتساپ، این اعلان‌ها غیرفعال شوند.

برای این کار، باید همگام‌سازی مخاطبان برای تلگرام را پس از همگام‌سازی اولیه غیرفعال کنید.

برای غیرفعال کردن این اعلان‌ها در تلگرام برای iOS یا iPadOS ، وارد بخش Settings تلگرام در گوشه پایین سمت راست شوید.

واتساپ آیفون
واتساپ آیفون

گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید. صفحه را به پایین اسکرول کرده و بعد گزینه Data Settings را بزنید.

در زیر عنوان Contacts، گزینه Sync Contacts را خاموش کنید و بعد گزینه  Delete Synced Contacts را لمس کنید.

دوباره وارد بخش Settings شوید و گزینه Notifications and Sounds را انتخاب کنید.

صفحه را اسکرول کرده و گزینه New Contacts را خاموش کنید.

برای غیرفعال کردن اعلان‌های پیوستن به تلگرام در اندروید؛ روی آیکون سه خط افقی در بالا سمت راست اپلیکیشن تلگرام ضربه زده و وارد Settings شوید.

انتقال به تلگرام

روی گزینه Privacy and Security بزنید.

صفحه را به پایین اسکرول کنید تا به گزینه Contacts برسید. روی Sync Contacts ضربه زده و آن را خاموش کنید و بعد سراغ گزینه Delete Synced Contacts بروید.

به بخش Settings برگشته و گزینه Notifications and Sounds را انتخاب کنید.

صفحه را به پایین اسکرول کنید تا به گزینه Events برسید و بعد گزینه Contact joined Telegram را خاموش کنید.

پس از این تنظیمات، باید مخاطبین را به صورت دستی به تلگرام اضافه کنید.

پیش از قطع واتساپ، چت‌های خود را به تلگرام منتقل کنید

بهترین مزیت انتقال چت های واتس اپ به تلگرام این است که برای همه پیام‌ها، حتی در چت‌های گروهی، زمان‌بندی تاریخی چت را رعایت کرده و از برچسب «Imported» برای آن‌ها استفاده می‌کند.

بنابراین، اگر درباره زمان انتقال چت‌های خود از واتساپ به تلگرام مطمئن نیستید؛ می‌توانید دقیقا پیش از ترک واتساپ و ورود به تلگرام؛ عملیات انتقال را انجام دهید تا هیچ پیامی از دست نرود.

بهتر است ابتدا کامل تحقیقات خود را انجام داده و دلایل کوچ به تلگرام را بررسی کنید و بعد هنگامی که مطمئن شدید می‌خواهید تلگرام را پیام‌رسان اصلی خود قرار دهید؛ چت‌های واتساپ منتقل شوند.

منبع: Make Use Of

یک یادآوری مهم

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. آن را با آسان‌ترین و بهترین روش بیاموزید. امتحانش بی‌ضرر است!

همین الان یادگیری تایپ ده‌انگشتی را شروع کنید!

برای شروعِ رایگانِ تمرینِ تایپ ده‌انگشتی، در کامپیوتر یا لپتاپ خود سایت تایپون (typoon.ir) را باز کنید و درس اول را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *