اندازه ناخن تایپیست چقدر باید باشد؟

انگشت اشاره دست خود را به صورت عمودی روی یک سطح صاف قرار دهید. ناخن دست باید به اندازه‌ای باشد که پوست انگشت شما با سطح صاف مماس شود. اگر ناخن مانع رسیدن انگشت به سطح می‌شود، برای شما خبر بدی داریم! ناخن شما بلند است و به عنوان یک تایپیست توصیه می‌کنیم از خیرش بگذرید! اگر از طرفداران ناخن بلند و مصنوعی هستید، این مقاله را در مورد اندازه ناخن تایپیست از دست ندهید.

مدل ناخن مناسب برای تایپ

نگران نباشید. این پایان راه نیست. می‌توانید با انتخاب مدل مناسب برای ناخن‌ها، این مشکل را تا حدی حل کنید. مدل‌هایی را انتخاب کنید که انحنای کمتری دارند. به این ترتیب مشکلات شما در هم در تایپ کردن و هم برای انجام کارهای روزمره تا حد زیادی حل می‌شود.

کیبورد مناسب برای ناخن‌های بلند

اگر اصرار دارید که ناخن‌های شما بلند باشد، در انتخاب کیبورد بیشتر دقت کنید. کیبوردهای مکانیکی را به کلی فراموش کنید! ارتفاع کلیدهای کیبوردهای مکانیکی زیاد است و احتمال این که ناخن شما بین کلیدها گیر کند زیاد است.

به شما کیبوردهای ممبرین را توصیه می‌کنیم. همچنین می‌توانید از کیبوردهایی استفاده کنید که کلیدهای مقعر دارند و مانع لیز خوردن انگشت ها و تولید سر و صدا می‌شوند. مقاله دیگر ما در مورد انتخاب کیبورد مناسب برای تایپ را هم مطالعه کنید.

ناخن مصنوعی آسان نمود اول!

قبول کنید که سرعت تایپ را فدای ناخن‌های زیبا می‌کنید. پس تایپ سریع را به کلی فراموش کنید و دقت تایپ را هدف بگیرید. حداقل زمان کمتری را صرف اصلاح خطاهای تایپی می‌کنید.

با انگشت ها تایپ کنید، نه با ناخن ها. زاویه انگشت ها و سطح کیبورد را تا جایی که ممکن است کم کنید. انگشت ها سطح تماس گسترده تری دارند و احتمال فشردن کلیدهای اشتباه را کاهش می دهند.

ضررهای تایپ کردن با ناخن بلند

اندازه ناخن تایپیست چقدر باید باشد؟

حالا می خواهیم ببینیم تایپ کردن با ناخن بلند از نظر اصول ارگونومی تایپ مورد تایید هست یا نه. آیا این کار به بدن شما آسیب می رساند؟ در شرایطی که ناخن‌های دست شما کوتاه باشد، کلیدهای کیبورد را با نوک انگشتان فشار می دهید. اما اگر ناخن‌های شما بلند باشد، ناچارید طوری تایپ کنید که ناخن‌های شما با کیبورد تماس نداشته باشد.

در این حالت انگشتان شما از حالت خمیدگی طبیعی هنگام تایپ خارج می‌شوند. عضلات انگشتان دست بیش از آنچه که لازم است درگیر عمل تایپ کردن می‌شوند. به علاوه عضلات بین استخوان‌های پشت دست که وظیفه بالا بردن انگشتان را دارند، منقبض می‌شوند تا بتوانند زاویه دست را با کیبورد به حداقل برسانند.

تایپ کردن با ناخن‌های بلند برای مدت طولانی، فشار وارده به فالانژها و مفاصل دست و مچ را دوچندان می‌کند. پس اگر تاکنون با ناخن‌های بلند تایپ می کردید، وقتش شده که تجدیدنظر کنید و سلامتی را فدای زیبایی نکنید. در یک کلام اندازه ناخن تایپیست باید کوتاه باشد!

منبع: ENERGYA

یک یادآوری مهم

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. آن را با آسان‌ترین و بهترین روش بیاموزید. امتحانش بی‌ضرر است!

همین الان یادگیری تایپ ده‌انگشتی را شروع کنید!

برای شروعِ رایگانِ تمرینِ تایپ ده‌انگشتی، در کامپیوتر یا لپتاپ خود سایت تایپون (typoon.ir) را باز کنید و درس اول را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *