تبدیل تصویر به متن با اپلیکیشن متن یار: از تایپ کردن اسناد چاپی خلاص شوید!

فناوری OCR یا نویسه خوان نوری سال هاست که ارائه شده است. با این حال به دلیل محدودیت های زبان فارسی، در ایران این فناوری چندان توسعه نیافته است. تعداد اپلیکیشن های او سی آر فارسی زبان چندان زیاد نیست. در این مطلب یکی از اپلیکیشن های تبدیل تصویر به متن به نام متن یار را معرفی می کنیم. با تایپون همراه باشید.

تایپ ده انگشتی یک مهارت مادام العمر است. با تایپون می توانید این مهارت را به صورت آنلاین و با صرف کمترین هزینه و زمان بیاموزید. همین الآن ثبت نام کنید.

برای تبدیل تصویر به متن با استفاده از متن یار باید از سند خود عکس تهیه کنید. فرقی نمی کند که این عکس را در اپلیکیشن تهیه کنید و یا از گالری عکس خود آپلود کنید. در هر صورت عکس باید با کیفیت، واضح و با نور کافی باشد تا عملیات تبدیل تصویر به متن به خوبی انجام شود. بعد از پایان عملیات، می توانید متن را ویرایش کنید و سپس در ایمیل یا اپلیکیشن های پیام رسان به اشتراک بگذارید.

متن یار که فقط برای گوشی های اندرویدی طراحی و منتشر شده، رایگان نیست و بعد از تبدیل 5 تصویر به متن، لازم است برای دریافت خدمات هزینه پرداخت کنید. البته این هزینه زیاد نیست و اگر دانشجو یا پژوهشگر هستید، قطعاً پرداخت این هزینه در قبال خدماتی که دریافت می کنید، ارزش دارد.

متن یار

بعد از تبدیل تصویر به متن در اپلیکیشن متن یار، می‌توانید در ویرایشگر این اپلیکیشن اصلاحات لازم را انجام بدهید و سپس متن را برای ارسال در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان یا ایمیل خود کپی کنید

یکی دیگر از امکانات متن یار بات تلگرام آن است. برای استفاده از این بات کافی است عبارت متن یار یا matnyar_bot را در تلگرام جستجو کنید. با وارد شدن به این بات می توانید با استفاده از دوربین گوشی از تصویر عکس بگیرید و پس از ارسال، متن آن را تحویل بگیرید. در بات متن یار هم پس از دریافت 5 تصویر، باید اعتبار خود را شارژ کنید.

یک یادآوری مهم

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. آن را با آسان‌ترین و بهترین روش بیاموزید. امتحانش بی‌ضرر است!

همین الان یادگیری تایپ ده‌انگشتی را شروع کنید!

برای شروعِ رایگانِ تمرینِ تایپ ده‌انگشتی، در کامپیوتر یا لپتاپ خود سایت تایپون (typoon.ir) را باز کنید و درس اول را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *