آموزش کامل تبدیل دست خط به فونت : با دست خط خودتان تایپ کنید!

وقتی با کامپیوتر یا لپ تاپ تایپ می کنید، باید یکی از فونت های نصب شده برای سیستم را انتخاب کنید. اما اگر دوست دارید با دست خط خودتان تایپ کنید چه؟ باید مکاتبات خود را به صورت دست نویس و کاغذی انجام دهید؟ آیا راهی برای تبدیل دست خط به فونت وجود دارد؟ با تایپون همراه باشید.

فونت اختصاصی به چه درد می خورد؟

این روزها هویت برند یکی از مهم ترین فاکتورهای مورد توجه صاحبان برندهای بزرگ است. هویت برند مجموعه ای از المان های بصری و غیربصری است که هویت یک برند با آن شناخته می شود. فونت هم یکی از عواملی است که در طراحی و تدوین هویت برند در نظر گرفته می شود. بسیاری از کمپانی های بزرگ بین المللی مانند Google و BBC فونت اختصاصی خود را دارند.

به تازگی این فرهنگ در ایران هم مقبولیت یافته و برندهای داخلی را به سوی تدوین هویت بصری و طراحی فونت سوق داده است. اما حتماً نباید هویت حقوقی داشته باشید تا بتوانید فونت اختصاصی خود را داشته باشید! مخصوصاً اگر دست خط خوبی دارید، می توانید به سادگی و طی چند مرحله ساده، دست خط خود را به فونت تبدیل کنید و در مکاتبات دیجیتالی خود هم از دست خط خودتان استفاده کنید.

تبدیل دست خط به فونت در چند قدم ساده

تبدیل دست خط به فونت

همه آنچه که لازم دارید، یک دستگاه اسکنر، یک دستگاه پرینتر، یک مداد یا خودکار یا خودنویس سیاه و یک دستگاه کامپیوتر است. ما تبدیل دست خط به فونت را با استفاده از سایت calligraphr انجام می دهیم. این یکی از سایت هایی است که با استفاده از آن می توانید دست خط خود را به فونت تبدیل کنید و مثل هر فونت دیگری روی سیستم یا لپ تاپ نصب کنید. برای این کار ابتدا باید با وارد کردن آدرس ایمیل و رمز عبور، در سایت ثبت نام کنید. پس از ورود به سایت، قالب پیش فرض را با فرمت PDF یا PNG دانلود کنید و پرینت بگیرید. حالا با دست خط خود و با مداد یا خودکار فرم را پر کنید و سپس از آن اسکن بگیرید.

تبدیل دست خط به فونت

در این مرحله باید فایل اسکن را در سایت آپلود کنید. این قابل می تواند تصویری و یا PDF باشد، ولی حجم آن نباید از 6 مگابایت بیشتر باشد. برای دریافت نتیجه بهتر اسکنی که از دست خط خود تهیه می کنید، باید کیفیت خوبی داشته باشد. بعد از آپلود کردن اسکن، می توانید جزئیات آن را ویرایش کنید. مثلا اگر از ظاهر یک حرف راضی نیستید، با قلم مو آن را ویرایش کنید. یا اندازه حروف را تغییر بدهید تا مطمئن شوید که همه آنها ارتفاع یکسانی دارند. همچنین می توانید موقعیت حروف نسبت به خط زمینه را هم تنظیم کنید.

تبدیل دست خط به فونت

بعد از ویرایش حروف و رسیدن به نتیجه دلخواه، برای فونت دست نویس خود یک نام بگذارید و فرمت خروجی را انتخاب کنید. حالا Start را بزنید تا فونت اختصاصی شما دانلود شود. برای نصب فونت به پوشه دانلود و یا مسیری که برای دانلود کردن فایل انتخاب کرده اید بروید و فایل فونت را کپی کنید. حالا از منوی استارت، گزینه control panel را بزنید و از لیست، fonts را انتخاب کنید. از بالا و سمت چپ صفحه گزینه organize را بزنید و سپس paste را انتخاب کنید.

از این پس فونت دست خط شما با نامی که خودتان برای آن انتخاب کرده اید، در لین فونت نرم افزارهای نمایش داده می شود. اما خبر بد این که تبدیل دست خط فارسی به فونت امکانپذیر نیست و با امکانات فعلی این سایت، فقط می توانید فونت انگلیسی بسازید.

از تایپ سریع هم غافل نشوید! تایپ ده انگشتی یک مهارت مادام العمر است که فقط یک بار فرا می گیرید و از مزایای بلندمدت آن بهره مند می شوید. آموزش تایپ ده انگشتی را با تایپون تجربه کنید.

یک یادآوری مهم

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. آن را با آسان‌ترین و بهترین روش بیاموزید. امتحانش بی‌ضرر است!

همین الان یادگیری تایپ ده‌انگشتی را شروع کنید!

برای شروعِ رایگانِ تمرینِ تایپ ده‌انگشتی، در کامپیوتر یا لپتاپ خود سایت تایپون (typoon.ir) را باز کنید و درس اول را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *