درآمد یک تایپیست حرفه ای چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

تایپ ده انگشتی مهارتی است که نه تنها باعث پیشرفت شغلی شما می شود، بلکه می تواند به تنهایی یک شغل باشد و شما را به یک فریلنسر تمام عیار تبدیل کند. از زمان اختراع ماشین تایپ، کسب درآمد از تایپ رواج یافت. با توسعه دنیای مجازی و ابزارهای دیجیتالی، این روند نه تنها متوقف نشده بلکه رواج بیشتری یافته است. برای شروع کسب درآمد با تایپ نیاز به سرمایه زیادی ندارید: یک لپ تاپ یا سیستم برای شروع کار کافی است. در پست دیگری در مورد کسب درآمد با تایپ نوشته بودیم. موضوع این پست درآمد یک تایپیست حرفه ای و عوامل موثر بر آن است. با تایپون همراه باشید.

درآمد یک تایپیست حرفه ای چقدر است؟

typoon.ir

عوامل موثر بر درآمد یک تایپیست حرفه ای

اگر تایپ ده انگشتی را با تایپون فرا گرفته اید و قصد دارید کسب و کار خود را راه بیندازید، چند راه پیش روش شما هست:

برای خودتان کار کنید

می توانید مستقل کار کنید. برای این که خودتان را به متقاشیان بشناسانید و اسم و رسمی به هم بزنید، باید سایت یا وبلاگ اختصاصی خودتان را بسازید، در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید و تبلیغ کنید. این روش کمی ریسک به همراه دارد، چرا که خودتان باید حافظ حق و حقوقتان باشید و کمی زمان می برد تا جایگاه خود را پیدا کنید. اما مزیت این روش این است که پورسانت نمی دهید و تعیین نرخ هم به عهده خود شما است.

برای شرکت های تایپ و ترجمه کار کنید

شرکت های زیادی تاسیس شده اند که کار تایپ را برون سپاری می کنند. برای کار در این شرکت ها شاید نیاز باشد تا در محل شرکت حاضر شوید و یا به صورت غیرحضوری کار کنید. این موضوع به سیاست شرکت بستگی دارد. مزیت این روش این است که فاصله جغرافیایی تاثیری بر آن ندارد و حتی می توانید از شهرهای دیگر پروژه بگیرید. اگرچه از حق الزحمه شما پورسانت کم می شود، اما نیازی به تبلیغ ندارد.

از سایت های فریلنسری پروژه بگیرید

سایت های فریلنسری همان شرکت ها هستند که به صورت مجازی فعالیت می کنند. در این نحوه کسب درآمد با تایپ هم بخشی از درآمد شما به عنوان پورسانت کسر می شود. مزیت دیگر همکاری با سایت های فریلنسری این است که نیازی به حضور در محل شرکت نیست و چون قراردادی منعقد نمی شود، می توانید برای مدت کوتاهی کار را متوقف کنید.

شرکت تایپ و ترجمه تاسیس کنید

اگر سرمایه کافی در اختیار داشته باشید، می توانید به جای این که شخصاً مشغول تایپ کردن بشوید، یک شرکت تایپ و ترجمه تاسیس کنید. درست است که درآمد بیشتری در انتظار شما است، اما باید بدانید که مدیریت یک شرکت کار ساده ای نیست. از بیمه و مالیات بگیر تا مدیریت پرسنل و سر و کله زدن با مشتری. در عین حال مشتریان زودتر به شما اعتماد می کنند.

درآمد یک تایپیست حرفه ای

بازار کار تایپ ده انگشتی چطور است؟

بدون اغراق می توان گفت امروزه در هر شغلی نیاز به تایپ ده انگشتی وجود دارد. همزمان با افزایش این نیاز، کارفرمایان ترجیح می دهند با کمترین هزینه و ترجیحاً از طریق برون سپاری کارهای خود را پیش ببرند. در عین حال تعداد کسانی که این مهارت را دارند، چندان زیاد نیست. این به این معنی است که شما هم می توانید در این بازار حضور پیدا کنید و از این دریا ماهی بگیرید! کافی است مهارت های خود را توسعه بدهید و تقویت کنید.همین الآن با ثبت نام در تایپون آموزش تایپ ده انگشتی را شروع کنید! با فرا گرفتن چند مهارت تکمیلی می توانید درآمد خود را تضمین کنید.

درآمد یک تایپیست حرفه ای چقدر است؟

برای این سوال پاسخ مشخصی نداریم. همه چیز به خود شما بستگی دارد! بدیهی است که هرچه به تایپ ده انگشتی تسلط بیشتری داشته باشید و مهارت های جنبی بیشتری داشته باشید، میزان درآمد شما بیشتر خواهد بود. به خاطر داشته باشید که هرچه کار حرفه ای تر باشد، افراد کمتری قادر به انجام آن هستند و دستمزد آن هم بیشتر است. اگر تایپ ده انگشتی را به عنوان یک شغل پاره وقت در نظر دارید، زمانی که به آن اختصاص می دهید، یک عامل تعیین کننده در میزان درآمد شما است.

باید نرخ بازار را هم در نظر داشته باشید. دستمزد شما باید با نرخ رایج بازار تناسب داشته باشد. اگر زمان و سرعت عمل کافی برای تحویل فوری دارید، برای شما خبر خوبی داریم! معمولاً دستمزد کار در صورت تحویل فوری تا دو برابر افزایش پیدا می کند! با پیاده کردن فایل های صوتی هم دستمزد بیشتری دریافت می کنید. چون این کار به مهارت تایپ کردن جریان سیال ذهن نیاز دارد که از هر کسی برنمی آید!

مهارت های یک تایپست حرفه ای

اگر تصمیم دارید از تایپ ده انگشتی درآمد کسب کنید، لازم است مهارت هایی را بیاموزید تا در خود تقویت کنید. اولین توقعی که از شما به عنوان یک تایپیست می رود، این است که به مهارت تایپ ده انگشتی تسلط داشته باشید. مهارت تایپ سریع اگرچه لازم است، اما کافی نیست. مهارت تایپ فرمول های ریاضی، آشنایی نسبی با زبان انگلیسی، تسلط کامل به نرم افزار word و نحوه درج پانویس، نمایه، فهرست و قالب بندی صفحات از مهارت های دیگری است که باید داشته باشید.

به خاطر داشته باشید...

همانطور که بارها گفته ایم، دقت بر سرعت اولویت دارد. هرچه کاری که به کارفرما تحویل می دهید دقیق تر باشد، اعتماد او به شما بیشتر می شود. تایپ کردن شغلی است که به ساعت های طولانی نشستن و کار کردن با کامپیوتر نیاز دارد. پس از سلامت خود غافل نشوید. ارگونومی تایپ و شیوه درست نشستن پشت کامپیوتر را رعایت کنید تا کمتر در معرض آسیب های ناشی از کار قرار بگیرید. ورزش و تمرین روزانه را هم فراموش نکنید.

اگر می خواهید یک فریلنسر باشید و برای خودتان کار کنید، لازم است استراتژی داشته باشید. باید از وضعیت فعلی و آینده ای که در ذهن دارید، آگاه باشید تا بتوانید مسیر موفقیت و پیشرفت خود را ترسیم کنید. نکته دیگر تمرکز و کنترل ذهن است که بهره وری شما را تا حد زیادی بالا می برد. راهکارهای کاربردی برای افزایش تمرکز و کنترل ذهن هنگام کار و درس خواندن را هم مطالعه کنید.

یک یادآوری مهم

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. آن را با آسان‌ترین و بهترین روش بیاموزید. امتحانش بی‌ضرر است!

همین الان یادگیری تایپ ده‌انگشتی را شروع کنید!

برای شروعِ رایگانِ تمرینِ تایپ ده‌انگشتی، در کامپیوتر یا لپتاپ خود سایت تایپون (typoon.ir) را باز کنید و درس اول را امتحان کنید.

2 دیدگاه

.....

سلام وقت بخیر مطالب خیلی مفیدی بود
به طور تقریبی و کلی 20 صفحه 18 سطری و و با استفاده از زبان های انگلیسی و فارسی و عربی و با وجود شکل و نمودار و جدول و… به همراه تحویل فوری چه مقدار درامد دارد؟
ممنون از صرف زمان

دیدگاه
نیکو احمدی

اگر تصمیم دارین به صورت فریلنسری کار کنین یا باید از طریق یک مجموعه دیگه کار کنین که بستگی به رقم پیشنهادی اون مجموعه داره
یا خودتون مستقل کار کنین که رقم رو خودتون تعیین می کنین
با در نظر گرفتن کیفیت کار و نرخ بازار می تونین نرخ خودتون رو تعیین کنین

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *