عجیب ترین کیبوردهای جهان : فکر می کنید بتوانید با یکی از این کیبوردها تایپ کنید؟

اگر پست دیگر ما با موضوع راهنمای انتخاب کیبورد مناسب برای تایپ ده انگشتی را مطالعه کرده باشید، می دانید که کیبوردها انواع و اقسام مختلفی دارند و برای انتخاب یک کیبورد مناسب، باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. انتخاب کیبورد وقتی سخت تر می شود که کمپانی های سازنده تصمیم می‌گیرند برای ساختن عجیب ترین کیبوردهای جهان با هم رقابت کنند. فکر می‌کنید بتونید با این کیبوردها تایپ کنید؟ اصلا هدف کمپانی‌ها از ساختن این کیبوردها چیست؟

کیبورد rainbow محصول کمپانی new standard keyboards

rainbow keyboard

حتی اگر از ظاهر کودکانه این کیبورد چشم پوشی کنیم، چینش کلیدهای آن را نمی توانیم در نظر نگیریم. در پست معرفی انواع کیبورد در مورد چینش کلیدهای کیبورد نوشته بودیم. رنگین کمان یکی از کیبوردهایی است که از هیچ کدام از چینش های رایج پیروی نمی کند. کلیدهای این کیبورد بر اساس حروف الفبای انگلیسی در کنار هم قرار گرفته اند.این چینش کلیدهای پرکاربرد را در جای نامناسبی قرار می دهد و از لحاظ اصول ارگونومی هم مورد تایید نیست. به نظر می رسد سازنده این کیبورد فقط قصد داشته یک کیبورد خوشگل و کم جا بسازد!

کیبورد dual-handed محصول کمپانی P. C. D. maltron

dual-handed keyboard

این کمپانی به ساخت کیبوردهای سه بعدی و عجیب و غریب شهرت دارد. حتی پا را فراتر نهاده و کیبوردهایی برای تایپ کردن با تنها یک دست طراحی کرده است. با وجود ظاهر عجیبش و این که فضای زیادی را اشغال می کند، این کیبورد از نظر رعایت اصول ارگونومی تایپ امتیاز بسیار بالایی دارد. فرق نمی کند که اندازه دست ها و طول انگشت های کاربر چقدر باشد، در هر صورت تایپ کردن با این کیبورد ارگونومیک حرکت دست ها و انگشت ها را به حداقل می رساند.

کیبورد combimouse محصول کمپانی combimouse

combimouse keyboard

این کیبورد همانطور که از نامش پیداست، کارکرد دوگانه دارد و بخشی از آن به عنوان موس عمل می کند. هدف از این سبک طراحی این بوده است که نیازی که حرکت دادن مداوم دست بین موس و کیبورد نباشد. اگرچه combimouse با هدف رعایت اصول ارگونومی طراحی شده است، اما کمی عجیب به نظر می رسد که بخشی از کیبورد با حرکت دست شما جا به جا شود. اگر می خواهید در مورد موس ارگونومیک بیشتر بدانید، پست دیگر ما با موضوع موس ارگونومیک و انواع آن را مطالعه کنید.

کیبورد revolution محصول کمپانی abkey

revolution keyboard

خالق این صفحه کلید ارگونومیک و انقلابی، اساس کار را پرکاربردترین حروف الفبای انگلیسی (T، R و S) قرار داده است. برای حرف U که سیزدهمین حرف پرکاربرد زبان انگلیسی است، یک کلید بزرگ تعبیه شده که انگشت شست دست چپ روی آن قرار می گیرد. سه کلید بزرگ دیگر این کیبورد به حرف A و کلیدهای enter و space اختصاص یافته است.

کیبورد orbitouch محصول کمپانی blue orb

orbitouch keyboard

هرچه تا الآن دیدید، فراموش کنید! این یکی از عجیب ترین کیبوردهای جهان است که حتی کلید هم ندارد! برای تایپ کردن با این کیبورد باید گوی ها را به سمت چپ و راست بچرخانید. این یک کیبورد هیجان انگیز و جذاب است که با خریدن آن می توانید حسابی شوآف کنید! orbitouch به هیچ وجه با اصول ارگونومی همخوانی ندارد و به مچ دست آسیب جدی وارد می کند.

کیبورد frogpad محصول کمپانی frogpad

frogpad keyboard

این کیبورد برای کسانی مناسب است که دچار معلولیت و یا آسیب در یکی از دست ها هستند و می خواهند با دست دیگر تایپ کنند. سازنده این کیبورد ادعا کرده است که تنها با 6 تا 10 ساعت تمرین با frogpad می توانید با سرعت چهل کلمه در دقیقه تایپ کنید. اگرچه تعداد کلیدهای این کیبورد کم است، اما تمام کارکردهای یک کیبورد عادی را دارد.

فکر می کنید بتوانید از کیبورد qwerty عزیزتان دل بکنید و با یکی از این کیبوردها تایپ کنید؟ من که اینطور فکر نمی کنم!

یک یادآوری مهم

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. آن را با آسان‌ترین و بهترین روش بیاموزید. امتحانش بی‌ضرر است!

همین الان یادگیری تایپ ده‌انگشتی را شروع کنید!

برای شروعِ رایگانِ تمرینِ تایپ ده‌انگشتی، در کامپیوتر یا لپتاپ خود سایت تایپون (typoon.ir) را باز کنید و درس اول را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *