آموزش نحوه مدیریت پسوردها در گوگل کروم : پسوردهای گوگل کروم کجا ذخیره می شوند؟

من از طرفداران پر و پا قرص کمپانی گوگل هستم و تصمیم دارم مقالات زیادی را در تایپون به امکاناتی که این شرکت برای محصولات خود در نظر گرفته، اختصاص بدهم. در این مقاله نحوه مدیریت پسوردهای گوگل کروم را آموزش می دهیم. با تایپون همراه باشید.

ذخیره کردن یک پسورد در گوگل کروم

قبل از هر کاری باید قابلیت ذخیره پسوردها را در گوگل کروم فعال کنید. برای این کار در بالا و سمت راست مرورگر روی عکس پروفایل خود کلیک کنید و سپس روی Passwords یا آیکون کلید کلیک کنید. به عنوان راه جایگزین می توانید chrome://settings/passwords را در نوار آدرس وارد کنید و اینتر را بزنید.

مدیریت پسوردهای گوگل کروم

در صفحه جدیدی که باز می شود، Offer to Save Passwords را در حالت فعال قرار بدهید. این گزینه به صورت پیش فرض فعال است، مگر این که خودتان آن را غیرفعال کرده باشید.

مدیریت پسوردهای گوگل کروم

حالا سایتی را باز کنید که نیاز به وارد شدن با نام کاربری و رمز عبور دارد. نام کاربری و رمز را وارد کنید و کلید Enter یا گزینه ورود را بزنید. بعد از وارد شدن، کروم از شما می پرسد که مشخصات ورود شما را ذخیره کند یا نه. در این مرحله باید گزینه Save را بزنید. اگر Never را انتخاب کنید، آن سایت به لیست Never Saved اضافه می شود و در مراجعه های بعدی باید رمز عبور و نام کاربری را به صورت دستی وارد کنید. در ادامه مقاله به شما می گوییم که برای خارج کردن یک سایت از لیست Never Saved چه باید بکنید.

مدیریت پسوردهای گوگل کروم

اگر نام کاربری و رمز عبور را ذخیره کنید، بار بعدی که به آن سایت مراجعه می کنید، کروم به صورت خودکار فیلدهای نام کاربری و رمز عبور را پر می کند. اگر برای وارد شدن به یک سایت از دو رمز عبور استفاده می کنید و هر دو رمز ذخیره شده باشند، لازم است قبل از ورود انتخاب کنید که با کدام رمز می خواهید وارد شوید.

مدیریت پسوردهای گوگل کروم

حدف یک سایت از لیست Never Saved

همانطور که گفتیم، اگر بعد از وارد کردن رمز عبور تصادفاً گزینه Never را بزنید، آن سایت در لیست Never Saved قرار می گیرد. خبر خوب این که می توانید به صورت دستی سایت را از این لیست خارج کنید. در این صورت در مراجعه بعدی گوگل مجدداً پیشنهاد می دهد که رمز عبور شما را ذخیره کند.

برای این کار روی عکس پروفایل خود کلیک کنید و در مرحله بعدی گزینه Passwords یا آیکون کلید را انتخاب کنید.

پسوردها در گوگل کروم

در صفحه جدیدی که باز می شود، به پایین اسکرول کنید تا به گزینه Never Saved برسید. در اینجا لیست همه سایت هایی که پسورد آنها ذخیره نشده نمایش داده می شود.

مدیریت پسوردها در گوگل کروم

سایت موردنظر که می خواهید پسورد آن را ذخیره کنید در لیست پیدا کنید. حالا در سمت راست آن علامت ضربدر را بزنید.

پسوردها در گوگل کروم

با این کار سایت موردنظر از لیست Never Saved حذف می شود. در مراجعه بعدی بعد از وارد کردن پسورد کروم از شما سوال می کند که پسورد را ذخیره کند یا نه، این بار باید Save را بزنید.

ذخیره کردن پسورد در گوگل کروم

تایپ ده انگشتی یک مهارت مادام العمر است. با تایپون می توانید این مهارت را به صورت آنلاین و با صرف کمترین هزینه و زمان بیاموزید. همین الآن ثبت نام کنید.

مشاهده لیست پسوردهای ذخیره شده

اگر می خواهید پسوردهای ذخیره شده را ببینید، وارد بخش Passwords شوید و اسکرول کنید تا به گزینه Saved Passwords برسید. در ستون اول نام یا آی پی سایت، در ستون دوم نام کاربری و در ستون سوم رمز عبور نمایش داده می شود.

پسوردهای ذخیره شده در گوگل کروم

سایت موردنظر را انتخاب کنید و روی آیکون چشم که در مقابل آن قرار دارد کلیک کنید.

مشاهده رمز عبور گوگل کروم

اگر برای اکانت کامپیوتر یا لپ تاپ خود پسورد گذاشته باشید، در این مرحله لازم است رمز عبور را وارد کنید. این مرحله برای اطمینان از این موضوع طراحی شده که رمز عبور در اختیار کسی غیر از شما قرار نگیرد.

مشاهده رمز عبور گوگل کروم

در این مرحله رمز عبور در قالب متن نمایش داده می شود. رمز عبور و نام کاربری را می توانید کپی کنید.

پسوردها در گوگل کروم

بکاپ گرفتن از پسوردهای گوگل کروم

ممکن است بخواهید از پسوردهای گوگل کروم بکاپ بگیرید تا آن را به یک سیستم یا مرورگر دیگر انتقال بدهید. دقت کنید که بکاپ پسوردها در قالب فایل csv ذخیره می شود که محافظت نشده و در صورتی که در اختیار شخص دیگری قرار بگیرد، ممکن است از آنها سوءاستفاده شود.

به صفحه Passwords بروید و روی آیکون سه نقطه در مقابل Saved Passwords و در مرحله بعدی روی گزینه Export Passwords کلیک کنید.

پسوردها در گوگل کروم

برای حفظ محرمانگی اطلاعات شما، یک بار دیگر باید گرفتن خروجی از پسوردها را تایید کنید.

خروجی گرفتن از پسوردهای گوگل کروم

در مرحله بعدی لازم است برای احراز هویت پسورد اکانت ویندوز خود را وارد کنید. سپس پنجره ذخیره باز می شود و می توانید مسیر ذخیره کردن فایل بک آپ پسوردهای گوگل کروم را انتخاب کنید.

پاک کردن پسوردهای ذخیره شده

اگر به هر دلیلی می خواهید رمز عبور یک سایت را از گوگل کروم پاک کنید، گوگل این امکان را به شما می دهد. برای حذف کردن پسوردهای گوگل کروم به صفحه Passwords بروید و لیست Saved Passwords را پیدا کنید. در مقابل نام هر سایتی که پسورد آن را ذخیره کرده اید، یک آیکون سه نقطه قرار دارد. روی این آیکون کلیک کنید و سپس Remove را بزنید.

پاک کردن پسورد در گوگل کروم

بعد از پاک کردن پسورد یک پنجره باز می شود که با کلیک کردن روی گزینه Undo می توانید پسورد را برگردانید.

پسورد گوگل کروم

برای پاک کردن پسوردهای گوگل کروم به صورت یک جا به تنظیمات بروید و Security and Privacy را پیدا کنید. حالا Clear Browsing Data را بزنید.

پاک کردن پسوردهای گوگل کروم

در پنجره ای که باز می شود، تب Acvanced را در حالت فعال قرار دهید. فیلد Time Range را روی All Time قرار بدهید و چک باکس کنار Passwords and Other Sign-in Data را بزنید. با کلیک کردن روی Clear Data همه پسوردهای گوگل کروم که از ابتدا ذخیره کرده اید، به صورت یک جا پاک می شود.

پاک کردن پسوردهای گوگل کروم

مقاله دیگر ما در مورد قابلیت گروه بندی تب های گوگل کروم را هم مطالعه کنید.

منبع: howtogeek

یک یادآوری مهم

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. آن را با آسان‌ترین و بهترین روش بیاموزید. امتحانش بی‌ضرر است!

همین الان یادگیری تایپ ده‌انگشتی را شروع کنید!

برای شروعِ رایگانِ تمرینِ تایپ ده‌انگشتی، در کامپیوتر یا لپتاپ خود سایت تایپون (typoon.ir) را باز کنید و درس اول را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *