تایپیست‌ها برنده‌اند! در باب مزایای یادگیری تایپ ده انگشتی

مزایای یادگیری تایپ ده انگشتی

امروزه فناوری با یک سیر جهشی فزاینده پیشرفت می‌کند و تقاضای مهارت‌های نرم هم موازی با این روند افزایش می‌یابد. یکی از این مهارت‌های نرم، تایپ ده انگشتی است. تایپ کردن بخش قابل توجهی از کاری است که شما با کامپیوتر انجام می‌دهید، اعم از نوشتن اسناد، نوشتن ایمیل، جستجوی اطلاعات یا تدوین برنامه‌ها. با توجه به پیشرفت‌های گسترده در فناوری تشخیص صدا، به نظر می‌رسد که نیاز به مهارت تایپ در حال کاهش است. اما این فقط ظاهر قضیه است، تایپ کردن به این راحتی منسوخ نمی‌شود! نیاز به تایپ سریع و دقیق مدام در حال افزایش است، زیرا دسترسی به اینترنت و نیاز به محتوای آنلاین به طور تصاعدی افزایش می‌یابد. در این پست مزایای یادگیری تایپ ده انگشتی را شرح می‌دهیم.

مزایای یادگیری تایپ ده انگشتی

یکی از سریع‌ترین روش‌های تایپ، تایپ لمسی یا ده انگشتی است. تایپ لمسی همانطور که از نامش پیداست، تکنیکی برای تایپ است که در آن انگشت‌ها به جای چشم، با حس لامسه جای خود را روی کلیدهای کیبورد پیدا می‌کنند. زمانی این مهارت برای تایپیست‌ها و منشی‌ها ارزشمند بود، اما امروز این مهارت برای هر کسی که نمی‌خواهد ساعت‌ها وقت خود را پای کامپیوتر تلف کند، قابل استفاده است. تصور کنید که زمان تایپ کردن شما، به نصف آنچه در حال حاضر طول می کشد کاهش یابد، بدون این که از کیفیت کار کم شود! رویایی است، نه؟ تنها راه حل پیش پای شما تمرین آنلاین تایپ ده انگشتی است.

سرعت

بارزترین مزیت تایپ لمسی افزایش سرعت تایپ است. در حالی که افراد عادی به طور متوسط ​​در هر دقیقه 20 تا 30 کلمه تایپ می‌کنند، تایپیست‌های حرفه‌ای به راحتی می‌توانند 60 تا 70 کلمه در دقیقه تایپ کنند.

شما چند کلمه در دقیقه تایپ می کنید؟

تست سرعت تایپ تایپون را امتحان کنید.

نکته دیگر این است که در تایپ ده انگشتی نیازی ندارید به کیبورد نگاه کنید. به این ترتیب تمام حواس شما متوجه مانیتور است و در صورت بروز خطای تایپی، به سرعت متوجه می‌شوید.

زمان

افزایش سرعت تایپ به معنای آن است که زمان کمتری برای تایپ خواهید صرف خواهید کرد. به علاوه تمرکز بر مانیتور و اصلاح بلافاصله خطای تایپی، باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود. نتایج یک پژوهش نشان داده است که تایپیست‌های ده انگشتی در مقایسه با افرادی که این مهارت را ندارند، می‌توانند تا 25 تا 30 درصد از وقت کار خود را صرفه‌جویی کنند.

دقت

تایپ لمسی نه فقط بر سرعت تایپ، بلکه بر روی دقت تایپ نیز تاثیر دارد. یادگیری تایپ ده انگشتی در نهایت خطاهای تایپی شمار ا کاهش می‌دهد؛ چه از نظر نحوی و چه از نظر دستوری. اطمینان حاصل از این دقت بهبودیافته تقریباً همیشه در کار شما منعکس می‌شود.

مزایای یادگیری تایپ ده انگشتی

سلامتی

تایپ کردن مانند هر کار دیگری، از نظر جسمی و روحی طاقت فرسا است. از نظر جسمی، تایپ کردن شما را برای مدت طولانی در یک وضعیت نشسته نگه می‌دارد و ستون فقرات را درگیر می‌کند. از نظر ذهنی هم انرژی زیادی صرف انتقال تمرکز از صفحه نمایش به صفحه کلید و جستجوی کلیدهای صحیح می‌شود. تایپ ده انگشتی بدن شما در وضعیت صحیح قرار می‌دهد و از فشار روحی و جسمی این کار می‌کاهد.

بهره‌وری

تایپ ده انگشتی در طولانی مدت بهره‌وری را افزایش می‌دهد. همانطور که گفتیم، افزایش سرعت تایپ، صرف زمان کمتر، کاهش تعداد خطا و سلامت جسمی، اعتماد به نفس شما را بهبود می‌بخشد و احساس عمومی بهتری در شما ایجاد می‌کند.

موارد فوق پنج مزیت ساده هستند که تایپیست‌های حرفه‌ای از آنها بهره‌مند هستند. یادگیری تایپ ده انگشتی آنقدر که به نظر می‌رسد سخت نیست! از همین امروز شروع کنید. با صرف کم‌ترین زمان هزینه می‌توانید تمرین آنلاین تایپ ده انگشتی را با تایپون شروع کنید.

یک یادآوری مهم

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. آن را با آسان‌ترین و بهترین روش بیاموزید. امتحانش بی‌ضرر است!

همین الان یادگیری تایپ ده‌انگشتی را شروع کنید!

برای شروعِ رایگانِ تمرینِ تایپ ده‌انگشتی، در کامپیوتر یا لپتاپ خود سایت تایپون (typoon.ir) را باز کنید و درس اول را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *