آموزش بهترین روش شارژ و ترفندهای کاهش مصرف باتری آیفون

شارژ گوشی و مصرف باتری دغدغه مهمی است که همه ما با آن مواجه هستیم. اگرچه پاوربانک این مشکل را تا حدی حل کرده، اما باید بدانید که استفاده مستمر از پاوربانک برای شارژ کردن باتری گوشی به آن صدمه می زند. پس لازم است مصرف باتری گوشی را طوری مدیریت کنیم که کمتر نیاز به شارژ داشته باشد. در این مطلب نحوه مدیریت و کاهش مصرف باتری آیفون را شرح می دهیم. با تایپون همراه باشید.

بهترین روش شارژ گوشی آیفون

در کنار مدیریت شارژ گوشی، لازم است بدانید در شارژ گوشی آیفون چه نکاتی را باید رعایت کنید. رعایت این موارد عمر باتری گوشی را افزایش می دهند. باتری گوشی را کاملاً خالی یا کاملاً پر نکنید. توصیه می شود وقتی شارژ باتری گوشی به 20 درصد می رسد، گوشی را به شارژ بزنید و قبل از این که به 80 درصد برسد، آن را از شارژ خارج کنید. همچنین هرگز قبل از خواب گوشی را به شارژ نزنید. با این کار شارژ گوشی کامل می شود و گوشی ساعت ها در شارژ می ماند. با این کار به شارژ گوشی آسیب جدی می زنید. البته در بعضی از گوشی ها بعد از شارژ کامل قطع جریان برق به صورت خودکار اتفاق می افتد.

وقتی گوشی را به شارژ می زنید، از آن استفاده نکنید. این کار علاوه بر مخاطراتی که دارد، به باتری هم صدمه می زند. گوشی را همیشه در دمای بین 0 تا 35 درجه نگه دارید و اگر دمای هوا کمتر یا بیشتر از این مقدار بود، تا رسیدن به دمای مناسب، آن را شارژ نکنید. هرگز گوشی را در معرض تابش نور خورشید قرار ندهید.

ترفندهای کاهش مصرف باتری آیفون

برای کاهش مصرف باتری آیفون لازم نیست کمتر از گوشی استفاده کنید. کافی است ترفندهایی را بیاموزید که شارژ گوشی آیفون را مدیریت کنید. در ادامه این ترفندها را آموزش می دهیم.

تایپ ده انگشتی یک مهارت مادام العمر است. با تایپون می توانید این مهارت را به صورت آنلاین و با صرف کمترین هزینه و زمان بیاموزید. همین الآن ثبت نام کنید.

دسترسی اپلیکیشن ها به موقعیت مکانی یا location

اگر به موقعیت مکانی نیاز ندارید، توصیه می کنیم لوکیشن گوشی را خاموش کنید. اگرچه ما در مورد مصرف باتری صحبت می کنیم، اما این موضوع از جنبه امنیتی هم اهمیت دارد. اگر موقعیت مکانی گوشی روشن باشد، اطلاعات جغرافیایی در همه عکس هایی که می گیرید، ثبت می شود. وقتی عکس ها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، سودجویان می توانند از این اطلاعات استفاده کنند. از طرف دیگر بعضی از اپلیکیشن ها از اطلاعات جغرافیایی شما برای مقاصد تبلیغاتی استفاده می کنند.

تنها اپلیکیشن هایی که به لوکیشن نیاز دارند، اپلیکیشن های هواشناسی و مسیریاب مانند گوگل مپس، بلد، ویز، اسنپ و تپ سی هستند. در مورد این اپلیکیشن ها هم لازم است تنظیمات را طوری تغییر بدهید که فقط هنگام استفاده به لوکیشن دسترسی داشته باشند. به عبارت باید دسترسی اپلیکیشن ها به location در background را محدود کنید. برای خاموش کردن لوکیشن طیق تصویر زیر عمل کنید. همانطور که می بینید، در صفحه location لیستی از اپلیکیشن های نصب شده وجود دارد. این لیست را مرور کنید و دسترسی اپلیکیشن های متفرقه را به موقعیت مکانی محدود کنید.

کاهش مصرف باتری آیفون

حالت کم مصرف یا low power mode

یکی دیگر از ترفندهای کاهش مصرف باتری آیفون این است که گوشی را در حالت کم مصرف یا low power mode قرار دهید. در این حالت گوشی به صورت خودکار تغییراتی را اعمال می کند که مصرف باتری را به حداقل می رساند. مثلاً به روزرسانی اپلیکیشن ها را تعویق می اندازد و یا نور صفحه را کاهش می دهد. این تغییرات تا زمانی که شما گوشی را از حالت کم مصرف خارج کنید و یا به صورت دستی آنها را تغییر دهید، اعمال می شوند.

وقتی شارژ گوشی آیفون به 20 درصد می رسد، اعلانی نمایش داده می شود که می توانید از طریق آن حالت کم مصرف را فعال کنید. اما قبل از نمایش این اعلان هم می توانید گزینه low power mode را فعال کنید. برای این کار اپلیکیشن settings را باز کنید و اسکرول کنید تا به گزینه battery برسید. روی آن ضربه بزنید و سپس در منو گزینه low power mode را انتخاب کنید.

یک یادآوری مهم

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. آن را با آسان‌ترین و بهترین روش بیاموزید. امتحانش بی‌ضرر است!

همین الان یادگیری تایپ ده‌انگشتی را شروع کنید!

برای شروعِ رایگانِ تمرینِ تایپ ده‌انگشتی، در کامپیوتر یا لپتاپ خود سایت تایپون (typoon.ir) را باز کنید و درس اول را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *