کسب درآمد با تایپ : چگونه تنها با تایپ کردن در خانه درآمدزایی کنیم؟

تایپ ده انگشتی مهارتی است که نه تنها باعث پیشرفت شغلی شما می شود، بلکه می تواند به تنهایی یک شغل باشد و شما را به یک فریلنسر تمام عیار تبدیل کند. از زمان اختراع ماشین تایپ، کسب درآمد از تایپ رواج یافت. با توسعه دنیای مجازی و ابزارهای دیجیتالی، این روند نه تنها متوقف نشده بلکه رواج بیشتری یافته است. برای شروع کسب درآمد با تایپ نیاز به سرمایه زیادی ندارید: یک لپ تاپ یا سیستم برای شروع کار کافی است. در این پست به شما می گوییم که چگونه می توانید تنها با تایپ کردن در خانه درآمدزایی کنید. با تایپون همراه باشید.

کسب درآمد با تایپ

روش های کسب درآمد با تایپ

اگر تایپ ده انگشتی بلد باشید، راه های زیادی وجود دارد که بتوانید از این مهارت کلیدی درآمد کسب کنید. برای انجام بعضی از این کارها نیازی به تخصص نیست. چون تنها وظیفه شما تایپ است و مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات ندارید. اما برای انجا برخی از این کارها باید تخصص داشته باشید. در ادامه روش های درآمدزایی با تایپ را شرح می دهیم:

تایپ ده انگشتی و سریع

این ساده ترین راه کسب درآمد با تایپ است. متنی در اختیار شما قرار داده می شود و شما باید این متن را در قالب فایل word یا فایل متنی با هر فرمت دیگری تایپ کنید. برای این کار باید سرعت تایپ شما قابل قبول باشد و در ضمن با قالب بندی صفحات، فرمول ها، پانویس، نمایه و... آشنایی داشته باشید.

ورود اطلاعات یا داده گذاری

گاهی کارفرما از شما می خواد اطلاعات را در قالب یک فایل یا یک نرم افزار وارد کنید. این اطلاعات ممکن است متنی یا عددی یا ترکیب از هر دو باشد. مثلا وارد کردن اطلاعات کالا در یک سایت فروشگاهی یا وارد کردن اطلاعات مالی شرکت در نرم افزار حسابداری.

پیاده کردن فایل های صوتی

برای پیاده کردن فایل های صوتی غیر از تایپ ده انگشتی به مهارت دیگری هم نیاز دارید. باید بتوانید همزمان به فایل صوتی گوش کنید و بعد از پردازش متن در ذهن، آن را تایپ کنید. اگر فایل صوتی در زمینه خاصی مثلا پزشکی باشد، باید با اصطلاحات این رشته هم آشنایی داشته باشید.

تهیه زیرنویس برای فیلم

اگر به زبان های خارجی مسلط باشید، می توانید برای فیلم های خارجی زیرنویس تهیه کنید. اما نگران نباشید، چون فیلم های فارسی زبان هم نیاز به زیرنویس دارند. بعد از دیدن فیلم و پیاده کردن دیالوگ ها، می توانید با نرم افزار متن را به زیرنویس تبدیل کنید.

معرفی سایت هایی برای کسب درآمد با تایپ

اگر مهارت هایی را که گفتیم دارید، وقت را تلف نکنید. آموزش تایپ ده انگشتی را با تایپون شروع کنید و بعد سری به سایت هایی بزنید که در ادامه معرفی می کنیم.

انجام میدم

انجا میدم یک سایت برای برون سپاری خدمات است که هم به عنوان کارفرما و هم به عنوان کارپذیر می توانید از آن استفاده کنید. مزیت استفاده از این سایت این است که می توانید تعرفه ها را با هم مقایسه کنید و از بابت کیفیت کار خیالتان راحت باشد.

جابینجا

جابینجا یک سایت جامع فریلنسری برای کارفرماها و جویندگان کار است. بعد از ساختن اکانت در این سایت می توانید رزومه خود را آپلود کنید و برای کارفرکاها ارسال کنید. جریان بررسی رزومه و نتیجه آن از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می شود.

تایپسرا

در تایپسرا می توانید پروژه هایی را که کارفرما ثبت کرده بپذیرید. همچنین می توانید به عنوان تایپیست، رزومه خود را ارائه بدهید و سفارش تایپ دریافت کنید. در ازای کیفیت و سرعت خدمات امتیاز دریافت می کنید که بر رتبه بندی شما تاثیرگذار است.

پونیشا

اگر تایپ ده انگشتی را بلد باشید، می توانید در پونیشا ثبت نام کنید و به عنوان نویسنده (تولیدکننده محتوا) و دستیار مجازی (ادمین سایت ها و فضاهای مجازی) پروژه دریافت کنید. کسب درآمد با تایپ با نویسندگی و دستیاری به مهارت های جنبی دیگری هم نیاز دارد که بدون شک می توانید کسب کنید.

REV

سایت REV با هدف تهیه زیرنویس برای فایل های ویدئویی تهیه شده است. بدیهی است که فیلم هایی که در این سایت آپلود می شوند، انگلیسی زبان هستند. پس برای کسب درآمد با تایپ در این سایت علاوه بر تایپ ده انگشتی، باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و حساب ارزی هم داشته باشید.

2captcha

در این سایت انگلیسی زبان کپچاها را می بینید و متن آنها را تایپ می کنید، همین! برای درآمدزایی با تایپ از طریق این سایت هم لازم است با زبان انگلیسی آشنایی نسبی داشته باشید. به علاوه داشتن یک حساب ارزی هم الزامی است.

یک یادآوری مهم

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. آن را با آسان‌ترین و بهترین روش بیاموزید. امتحانش بی‌ضرر است!

همین الان یادگیری تایپ ده‌انگشتی را شروع کنید!

برای شروعِ رایگانِ تمرینِ تایپ ده‌انگشتی، در کامپیوتر یا لپتاپ خود سایت تایپون (typoon.ir) را باز کنید و درس اول را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *