آموزش نحوه فعال کردن و استفاده از قابلیت گروه بندی تب های گوگل کروم

باز کردن تب های متعدد در مرورگر گوگل کروم، کاری است که همه ما با آن آشنا هستیم. تب های گوگل کروم به صورت کارتی نمایش داده می شوند. اما مشکل وقتی نمایان می شود که تب های زیادی را در مرورگر خود باز کرده باشید، در این صورت پیدا کردن تب مورد نظر از بین خیل عظیم تب ها کاری سخت و گیج کننده خواهد بود. کمپانی گوگل قابلیت گروه بندی تب های گوگل کروم را طراحی کرده تا بتوانید صفحه ها را تفکیک کنید و آنها را بر اساس رنگ و موضوع شناسایی کنید. با تایپون همراه باشید.

برای گروه بندی تب های گوگل کروم ابتدا باید تعدادی تب باز کنید.

گر.ه بندی تب های گوگل کروم

حالا روی یکی از تب ها کلیک راست کنید و گزینه Add To New Group را بزنید.

گر.ه بندی تب های گوگل کروم

با این کار یک دایره رنگی در کنار تب نمایان می شود. چه روی تب کلیک کنید و چه روی دایره رنگی، منوی گروه بندی نمایش داده می شود. در این منو می توانید برای گروه نام و رنگ انتخاب کنید یا به آن تب جدیدی اضافه کنید.

گر.ه بندی تب های گوگل کروم

پس از این که نام گروه را در فیلد خالی بالای لیست وارد کنید، دایره رنگی ناپدید می شود و نام گروه به جای آن نمایش داده می شود.

گر.ه بندی تب های گوگل کروم

یکی دیگر از امکانات در دسترس برای شناسایی گروه ها، انتخاب رنگ است. اگر نمی خواهید برای گروه ها نام بگذارید، استفاده از رنگ راهکار خوبی است.

گر.ه بندی تب های گوگل کروم

برای اضافه کردن یک تب به گروهی که ایجاد کرده اید، روی New Tab In Group کلیک کنید. با این کار یک تب خالی باز می شود که می توانید آدرس موردنظر را در آدرس بار آن اضافه کنید.

گروه بندی تب های گوگل کروم

این کار را برای گروه های دیگر هم می توانید انجام بدهید. برای اضافه کردن تب جدید به گروه های دیگر، روی تب فعال کلیک راست کنید و از منو Add To Existing Group را انتخاب کنید. لیست گروه های ایجاد شده در یک منوی جدید باز می شود که باید گروه موردنظرتان را از میان آنها انتخاب کنید.

گروه بندی تب های گوگل کروم

تایپ ده انگشتی یک مهارت مادام العمر است. با تایپون می توانید این مهارت را به صورت آنلاین و با صرف کمترین هزینه و زمان بیاموزید. همین الآن ثبت نام کنید.

به عنوان یک راه جایگزین می توانید از drag and drop کردن تب ها استفاده کنید. روی نوار بالای تب کلیک کنید و نگه دارید. حالا تب را به صورت افقی حرکت بدهید تا رنگ گروه موردنظرتان را به خود بگیرد. با رها کردن موس تب به گروه جدید منتقل می شود.

گروه بندی تب های گوگل کروم

یکی دیگر از قابلیت های گوگل کروم این است که می توانید گروه تب ها را به ترتیب دلخواه خود قرار دهید. کافی است گروهی را که می خواهید جا به جا کنید، drag and drop کنید و در جای موردنظرتان رها کنید.

گروه بندی تب های گوگل کروم

برای حذف کردن یک تب از یک گروه، به تب موردنظر بروید و روی آن کلیک راست کنید. حالا گزینه Remove from group را بزنید. این کار را می توانید به سادگی با کشیدن و رها کردن آن تب در یک فضای خالی انجام بدهید.

گروه بندی تب های گوگل کروم

غیرفعال کردن یک گروه هم به سادگی ایجاد آن است. کافی است روی نام گروه کلیک کنید و سپس از منویی که باز می شود، گزینه Ungroup را انتخاب کنید.

گروه بندی تب های گوگل کروم

همچنین می توانید تمام تب های یک گروه را همزمان ببندید. برای این کار روی نام گروه کلیک کنید و سپس از منویی که باز می شود Close Group را بزنید.

گروه بندی تب های گوگل کروم

اگرچه امکانات خوبی در این قابلیت در دسترس کاربران قرار دارد، اما جای چند گزینه هم خالی است. از جمله Merge Groups که قابلیت کاربردی است.

منبع: how to geek

یک یادآوری مهم

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. آن را با آسان‌ترین و بهترین روش بیاموزید. امتحانش بی‌ضرر است!

همین الان یادگیری تایپ ده‌انگشتی را شروع کنید!

برای شروعِ رایگانِ تمرینِ تایپ ده‌انگشتی، در کامپیوتر یا لپتاپ خود سایت تایپون (typoon.ir) را باز کنید و درس اول را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *